Сад дітей на Decompression Kyiv

На Decompression: U augment US, було представлено більше двадцяти арт-проектів. Одному з них судилося стати символом цього івенту.

Ілюстрація “Воля”, Антон Шевцов.

Проект “Сад дітей” почався з повідомлення невгамовного Славіка Гуденка в месенджері:

“Планую зробити арт-проект, “Сад гарячих дітей “. Це Керамічні фігури дітей (людиночок). Зроблені з пластів Глини, задекоровані і обпалені. Усередині встановлюється спиртовий Пальник. Фігурки встановлюються в композицію на підлозі і можливих підставках. Спиртівки підпалюються вночі і гріють стінки кераміки. Планую, що фігур буде більше 52 штук. Для реалізації проекту запрошуються учасники Декомпрешна і їхні діти, виліпити самостійно свою фігуру (під керівництвом В’ячеслава і Тетяни). Ліплення не вимагає особливого навику. Будь-яка людина може протягом 45 хвилин (не поспішаючи) зробити свою фігурку. Розмір фігурок – 35-40 см у висоту. Діти з піднятими вгору руками будуть вночі гріти своїм теплом оточуючих їх людей.”

Незрозуміло чи знав Слава, що цей проект стане дуже знаковим для ком’юніті і перетвориться в один із символів Декомпрешн: Ти доповнює Нас.

З чого складалася магія?

  • Це був колабораційних арт-проект, участь в якому взяло 135 учасників, які створили 156 скульптур. По суті, кожен десятий учасник Decompression, виготовив свою скульптуру, свою версію дитини. Таким чином було втілено в реальність один з принципів Burning Man – спільна робота.
  • Взяти участь у проекті міг кожен, а це вже принцип радикального включення.
  • Звичайно ж, кожен учасник створював свою унікальну скульптуру, дотримуючись принципу радикального самовираження.
  • Переважна більшість учасників не лише вперше в руках тримали глину, вони взагалі ніколи раніше не виступали в ролі творців, митців. Тут втілився в реальність принцип радикальної участі.
  • Участь у проекті була безкоштовною для всіх учасників, не потрібно було платити за глину або оренду студії, а це вже декомодифікація.
  • Після закінчення Decompression, скульптури були подаровані учасникам проекту. Тобто не забули і про принципи дарування, і про leave no trace.

Провівши аналіз того, що сталося, можна сказати, що сам проект вийшов настільки бьорнерським, що випадково був реалізований з дотриманням всіх десяти принципів Burning Man, завдяки чому і завоював наші серця.

Тепер автори проекту В’ячеслав Гуденок і Таня Максимчук мріють втілити проект на Burning Man 2019.