Річний звіт 2018 Спільноти Бьорнерів України

З точки зору нашої спільноти абсолютно кожна громадська організація зобов’язана публікувати щорічні звіти про свою роботу. І ми хочемо вам представити підсумки першого року офіційної діяльності ком’юніті бьорнерів в Україні. Ці підсумки не варто сприймати як хизування нашими досягненнями або рефлексії за минулим. Ми це робимо виключно з метою відзвітувати перед людьми, завдяки ресурсам яких живе наше співтовариство.

На початку 2018-го ми провели Kurenivka Afterpartyна якій усвідомили, що у нас народилося ком’юніті. На вечірку прийшли понад 60 людей, з якими ми організували Kurenivka camp – перший офіційний український табір на Burning Man, а також кілька сотень їх друзів. Того вечора ми не могли наговоритися і насититися один одним, було дуже весело, тепло і душевно!

Наступною важливою датою стало 5 березня 2018 року, коли ми отримали реєстраційні документи громадської організації “Спільнота Бьорнерів України”. Засновниками стали вісім куренівців: Елла Василевська, Віка Денисюк, Ярослав Дяків, Євген Засуцький, Ярослав Корець, Льоша Новіков, Олександр Овсянко, та Ірина Фартух. Зробили ми це з метою підписати договір зі штаб-квартирою Burning Man на право проведення офіційного регіонального івенту “Precompression: AI Думкою Багатіє”.

29-го травня відбулася Precompression Kyiv, i залишила потужний післясмак справжньої бьорнерської атмосфери. Те, що нам вдалося зробити силами десятків волонтерів, здивувало всіх: друзів, які їздили з нами на Burning Man у 2017, бьорнерське ком’юніті з сусідніх країн, українських художників, музикантів, міських тусовщиків і, відверто кажучи, нас самих. Ніхто ніколи не думав, що нам під силу відтворити унікальний дух і атмосферу Burning Man в Україні.

Наступною метою стала участь у, власне, самому Burning Man: I Robot. Ми планували повернутися в пустелю з кемпом Kurenivka, та зробити табір більш компактним за розмірами, але значно більшим за змістом.

Під час підготовки до Burning Man сталася ще одна знакова подія – ми почали співпрацю з державним апаратом. Можливо, Україна стала першою в історії Burning Man країною, яка виділила грант на створення арт-об’єктів у Black Rock City. Ми привезли в пустелю відразу два арт-проекти: “Ai.Tlants”, фінансування якого забезпечило Міністерство інформаційної політики України, та “SORRY“, що фінансувався за рахунок Міністерства Закордонних Справ України. Вважаємо цю подію яскравим прикладом позитивних змін у державі, що формують сприятливий імідж України в міжнародному культурному співтоваристві.

Black Rock City зустрів нас найгіршими погодними умовами за останні 7 років. Будівництво в умовах сильних вітрів і метрової видимості іноді нагадувало відчайдушну спробу колонізації Марсу мавпами. Крім арт-проектів куренівці побудували танцпол з баром, де пригощали українськими наливками, а також щовечора годували вечерею близько сотні бьорнерів, привезли арт-кар, провели майстер-клас з лиття олов’яних офісних солдатиків і провели вечірку “Fake ICO”. Це був феєрично веселий і радикально складний Burning Man для нашого ком’юніті.

Не меншим випробуванням став для нас і Decompression Kyiv: U Augment US. Початковий задум – зробити багатотисячний рейв в ультра-сучасній локації, наповненій 3d-артом і доповненою реальністю, зрештою призвів до заміни місця проведення заходу за два тижні до дати івенту. При цьому з варіанту “нам нічого не потрібно робити, тільки натиснути кнопку плей” все перетворилося на метушливу і поквапливу роботу зі складною локацією без опалення і каналізації. За два тижні силами сотні волонтерів ми з нічого створили інфраструктуру і наповнили її контентом. З’явилися вода, опалення, гардероб, вуличний периметр, танцпол Kurenivka в наметі з пустелі, десятки арт-об’єктів, лекторій, бар, і п’ять танцполів. В ту ніч ми насолоджувалися тисячею посмішок учасників з десяти країн.

Що ж, таким був наш рік: веселим, яскравим, незвичайним, цікавим і водночас дуже складним. Але найголовніше, що в кожній з цих пригод ми знаходили все більше своїх людей: цікавих, талановитих, інтелектуальних, кмітливих, неординарних. І я дуже радий абсолютно кожному новому члену ком’юніті, я радий, що 10 принципів Burning Man стали магнітом, який притягує найкращих у світі людей! Людей, з якими навіть найбільш наполеонівські плани здаються досяжними!

 

Будь на зв’язку

В цьому році ми плануємо активно розвивати наш YouTube-канал – Kurenivka.

Підключайтеся до нашої Facebook-групи, де ми обмінюємося думками і публікуємо анонси подій ком’юніті.

Ну а обговорити звіт завжди можна в нашому Telegram чаті – https://t.me/uburners.